تبلیغات
همسر یابی در شیراز - گام به گام تا خوشبختی
گام به گام تا خوشبختی

 ومن آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنو الیها (سوره روم آیه 21)

سلام به شما دوستان خوبم، به شما  پدر ومادرهای گل که فرزند در سن ازدواج دارید، زنان ومردانی که ازدواج کرده اید وشما دختر وپسر عزیزی که به فکر ازدواجین.

هدف از ایجاد این وبلاگ کمک به تصمیم گیری مناسب تر شما در موقعیت های مختلف مربوط به زندگی مشترک (قبل، حین و بعد از ازدواج) است.

زندگی مشترک می تواند وممکن است بسیار لذت بخش وشادی آفرین باشد ویا بسیار مایوس کننده وملال آور. این که زندگی مشترک شما کدام یک از این دو حالت را به خود بگیرد، علاوه بر دقت در انتخاب همسر، به آگاهی ها، نوع تربیتی که از خانواده خود کسب کرده اید، به ویژگی ها ی شخصییتی ومهارت های شما وهمسرتان بستگی دارد واینکه چه میزان تلاش کنید تا مهارتهای لازم در خصوص تداوم درست واستحکام آن را بیابید.

ما قصدمون اینکه شما رو به امید خدا گام به گام تا انتخاب بهترین تصمیم یاری کنیم پس با ما همراه شین تا ان شاء لله با هم به قسمت های شیرین برسیم 

گام اول خود شناسی

خود شناسی از مهمترین واساسی ترین اقداماتی است که هنگام ازدواج باید مد نظر داشت .آگاهی ازنقاط ضعف وقوت،توانایی ها ،کاستی ها،عادت های رفتاری،انگیزه هاوکشش های خودبرای فردی که می خواهد ازدواج کند امری بسیار مهم است.به عبارت دیگر شما قبل از اینکه دنبال شناسایی همسر مورد نظر خود باشید لازم است خود رابشناسید.

قبل از اینکه به همسر آینده خود وانتظاراتی که از او دارید بیندیشید،به این فکر باشید که شما چه توانایی های مادی ومعنوی وچه چیزهایی می توانید به زندگی مشترکتان هدیه کنید .به عنوان مثال آیا بردبار هستید؟آیا می توانید به خاطر زندگی مشترک ،بعضی از عادت ها وخواسته های خود را کنار بگذارید؟و...

شما میتونید در اولین فرصت دفترچه ایی رو به شناسایی اخلاق خود اختصاص بدین به این صورت که در همه حال و در موقعیت ها وشرایط خاص چگونه رفتار کردنتون رو در اون بنویسین.که بعد در امر ازدواج با شناخت کامل از خودتون شخص مورد نظرتون رو پیدا کنین.

گام دوم ارزیابی

پیش از هر تصمیم و اقدام خاصی ببینید که شرایط اولیه ی یک ازدواج مناسب را  دارید یا خیر؟

با شما آقا پسرهای گل هستم

مثل سن از نظر رشد عقلی،فکری و... دارا بودن شغل مناسب (مناسب از این جهت که خلاف نباشه )جوری که بشه مخارج اولیه زندگی رو داد ،درآمدی که بشه با اون سر پناهی تهیه کرد اعم از رهن اجاره یا خرید

البته گاهی آقا پسرها در دوران دانشجویی یک دل نه بلکه صد دل عاشق می شن که بعضا سن و شغل و درآمد مناسب ندارند که در این مورد باید با عروس خانم وخانوادش به اشتراک نظر رسید.

گام سوم خواستگاری

حالا اگه فکر می کنید تمام شرایط جوره وتصمیم تون برا تشکیل زندگی جدیه بیان تا باهم بریم خواستگاری !!!

توصیه می شه برا انتخاب همسر وقبل از ازدواج تا می توانید چشم ها و گوش های خود را باز کنید .یعنی با دقت و موشکافانه بررسی ها وتحقیقات لازم را انجام دهید .به عبارت دیگر از ضرب المثل معروف"جنگ اول به از صلح آخر"استفاده کنید.

شاید اولین سئوالتون  این باشه  که دختر مورد نظرمو  از کجا پیدا کنم ؟به نظر من قبل از اینکه خانوادتون به فکر بیفتند خودتون به سلول های خاکستری مغزتون فشار بیارین ، فکر کنید ببینید از بین اقوام ،دوستان  ،همسایه ها، همکلاسی دانشگاه یا همکار و... کسی هست که  نظر شما رو به خودش جلب کرده باشه .اگه سراغ داشتین که چه بهتر کار مامانتون راحت تر میشه .(البته اینکه ممکنه خجالت بکشین با خانواده در میون بذارین و از این جور موارد یه بحث جداست که ان شاءالله آینده در موردش حرف می زنیم)فقط حواستون رو از همون لحظه اول جمع کنید مرتب به خودتون یادآوری کنید که اول شناخت کامل بعد دل بستن. به هیچ وجه از روی زیبایی دختر خانم ویا خانواده خوبشون وبعضا ثروتشون دست از معیارهای اولیه واصولیتون نکشید.

پیامبر اکرم هنگامی که می خواست بازنی ازدواج کند،زن خبره ای را می فرستاد تا آن زن را مورد دقت نظر وارزیابی قرار دهد.

اسلام در باب انتخاب همسر،رهنمودها وهشدارهای لازم راداده و یکی از رازهایش این است که همسر در روان آدمی تاثیری انکار ناشدنی وسرنوشت ساز دارد.همسر آدمی در نسل وی تاثیر چشمگیری دارد،بر این اساس فرزند صالح را باید از انسان های صالح توقع داشت.زیرا امام صادق فرمود:به سبب صالح بودن والدین ،خدا،فرزندان آنان را حفظ می کند.

 

گام به گام با شما

 كلمات كلیدی : خوشبختی ، مراحل ، ازدواج ، معیارهای اساسی انتخاب همسر ،