تبلیغات
همسر یابی در شیراز - صحبت های پسر و دختر قبل از ازدواج و چگونگی آن(گام پنجم)
صحبت های پسر و دختر قبل از ازدواج و چگونگی آن(گام پنجم)

حالا فرض می کنیم  دختر مورد علاقه یا پسر مورد نظرتون را برای ازدواج مطابق معیارهای اصولی واسلامی مد نطرتون پیدا کرده این ، پس  همجنان بدون دل بستن با حواس جمع در مسیر تلاش برای انتخاب اصلح پیش می رویم و اصلا عجله نمی کنیم چون هنوز مسیر زیادی برای رسیدن به خوشبختی باید طی کنیم. 

گام پنجم  صحبت

 ما در این قسمت شما را با محورهای مهمی که می تواند توسط دختر وپسر در حال ازدواج وخانواده های آنها مورد بحث و پرسش قرار گیرد آشنا می کنیم .

 

1-تفاوت های زن ومرد (جسمی و روانی ،افکار و احساسات )

مهم است بدانید که همسرتان چه آگاهی ها ونگرشی در این زمینه ها دارد چون عدم آگاهی نسبت به این تفاوت ها زمینه ساز بسیاری از سو تفاهم ها ومشکلات در آینده خواهد شد.

به عنوان مثال آیا همسر آینده ی احتمالی شما اعتقادات و نگرش های کلیشه ای و باورهای عمومی مثل : زن ها خیلی حرف می زنند ،مردان، بی احساس یا کم احساس هستن،و...دارد؟

آیا معتقد است که این تفاوت ها پس از ازدواج باید به نفع زندگی مشترک فدا شود؟

آیا فکر می کند که می شود وباید پس از ازدواج ، مرد وزن تفاوت های خود را کنار بگذارند یا یکی به نفع دیگری کوتاه بیاد؟

اگر این نوع افکار ونگرش ها در همسر احتمالی شما یا خودتان هست بهتر است فعلا برای ازدواج عجله نکنید چون مطمئنا با دشواری های زیادی روبرو خواهید شد.البته اگر شما و همسرتان فکر می کنید که تفاوت های زن ومرد ،کاملا طبیعی و برای جذابیت زندگی مشترک، لازم است موضوع کاملا فرق می کند ودر این صورت شما در مورد نحوه ی به کارگیری یا تعدیل تدریجی بعضی تفاوت ها  صحبت و توافق می کنید.

2-آرزوها واهداف فردی وآرزوها واهداف مربوط به زندگی مشترک.آیا اهداف وآرزوهای شما با یکدیگر نسبتا هماهنگ است یا تفاوت های زیادی در این زمینه دارید؟

3-انتظارات از همسر پس از ازدواج . شما چگونه همسری می خواهید؟ آیا این فردی که برای همسری خود در نظز گرفته اید انتظارات شما را برآورده می سازد؟

4-میزان ونحوه ی رفت و آمد و ارتباط با خانواده ی خود و همسرتان پس از ازدواج .پس از ازدواج چه اندازه با خانواده ی خود و همسرتان و چگونه رفت و آمد خواهید داشت ؟ مثلا پایان هفته ها و تعطیلات مختلف خود را چگونه خواهید گذراند؟

5-رفت و آمد با دوستان ، خویشاوندان نسبی و سببی و همکاران. نظر شما و همسر آینده تان درباره ی این موارد چیست؟

6-محل سکونت.محل سکونت شما پس از ازدواج کجاست؟نزد والدین پسر؟نزد والدین دختر؟یا جایی مستقل؟ در چه شهری؟در این موارد هر کدام از شما چه نظری دارید؟

7-زمان بچه دار شدن.در مورد بچه دار شدن چه نظری دارید؟هر کدام از شما چه زمانی را برای بچه دار شدن در نظر دارید؟

8-تعداد بچه ها.چند بچه می خواهید؟پسر دوست دارید یا دختر؟خانواده های شما چه نظری در این موارد دارند؟نظر آن ها تا چه اندازه برای شما مهم است؟

9-اوقات فراغت خود را در حال حاضر چگونه می گذرانید و پس از ازدواج چه تغییری در آن خواهید داد؟

10-در مورد در آمد و مخارج زندگی چگونه می اندیشید؟ آیا مرد،همه ی مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت ؟آیا زن مسئولیت سازماندهی ومدیریت مخارج را بر عهده خواهد داشت ؟آیا مشترکا این کار رو می کنید ؟ اگر زن درآمد خاصی از (شغل خود یا اموال خود)دارد نحوه ومیزان هزینه کرد آن چگونه خواهد بود؟

11-در مورد دین ، عبادت و معنویت چگونه می اندیشید؟ آیا با یکدیگر تعاریف مشترکی در این زمینه ها دارید ؟آیا برداشت  ها و اعمال و رفتار مذهبی شما با یکدیگر هماهنگ است ؟هر کدام از شما جه تعریف و برداشتی از مسائل و مفاهیم دینی از جمله حجاب ، عبادت ، کار نیک و... دارید

12-گرایشات سیاسی و اجتماعی . در مورد مسائل و رخدادهای سیاسی و اجتماعی کشور و دنیا چه نظری دارید؟اگر گرایشات ممتفاوتی دارید پس از ازدواج چه می کنید؟

13-امور روزمره ی زندگی.به چه نوع تقسیم کاری معتقد هستید؟چه می شود اگر مرد در بعضی از امور منزل مثل آشپزی ، شستن ظروف ، و... کمک نموده یا زن بعضی امور بیرون از منزل مثل خرید را انجام دهد؟آیا نظرات شما در این موارد بیشتر هماهنگ است یا بیشتر متفاوت است؟

14-عادت های خاص رفتاری و غذایی.آیا شما عادت خاصی مثل غذا خوردن توام با سر و صدای دهان و دندان و... دارید؟آیا از این گونه عادت ها در دیگران بدتان می آید؟پس از ازدواج با این عادت ها در خود و یا همسرتان چه می کنید؟

15-صمیمیت و احترام.شما صمیمیت خود را چگونه ابراز می کنید؟دوست دارید دیگران صمیمیت خود را چگونه به شما ابراز نمایند؟چه انتظاری در این زمینه از همسر آینده تان دارید؟

16-غم و گرفتاری.با مشکلات و گرفتاری ها چگونه برخورد می کنید؟دوست دارید در این جور مواقع با شما چگونه برخورد کنند؟ از همسر آینده تان در این گونه مواقع چه انتظاری دارید؟

17-نحوه ی رفتار با همسر در خانواده ی شما و همسر احتمالی تان.آیا ابراز علاقه ی معقول و منطقی مرد به همسرش در خانواده ی شما نوعی ضعف مردانگی تلقی می شود یا به آن به دیده ی تحسین نگاه می کنند؟ نظر خود و همسر آینده تان در این موارد چیست؟

18-به فرض این که مشکل و مشاجره ای پیش بیاید چه می کنید؟ اولین اقدامی که در صورت بروز یک مشکل یا مشاجره انجام خواهید داد چیست؟

19-ارتباط جنسی .شما چه میزان ارتباط جنسی را مطلوب می دانید. نظر همسرتان چیست؟در مورد تعداد و کیفیت ارتباط جنسی زن و شوهر چه نظری دارید؟چه تعریفی از ارتباط جنسی سالم و مطلوب بین زن و شوهر دارید؟  كلمات كلیدی : صحبت های قبل از ازدواج ،